Faydalı Linkler

 

İnternet kullanırken karşılaşabileceğiniz güvenlik açıklarını kapatmak ve bilgisayarınızı olası saldırılara karşı  koruyabilmek için bazı yardımcı programların sisteminizde kurulu olması gerekir.

Eğer Microsoft Windows işletim sistemini kullanıyorsanız, http://www.microsoft.com/downloads/ adresinden bu işletim sistemi için en son güvenlik yamalarını (Security Patches) yüklemelisiniz.

Bilgisayarınızı korumak için 3 farklı tip programa ihtiyacınız var; bir anti-virüs yazılımı, bir casus program tarayıcı ve bir güvenlik duvarı. Bazı programlar setleri, bütün bu korumaları tek başlarına sağlayabilir. Bu programlar arasından seçtiklerimizi aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

UYARI:

  • Aşağıda sağlanan linkler web sitemizde tavsiye mahiyetinde yer almakta olup Fatura Tahsilatı Merkezi'nin bu web siteleriyle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
  • Fatura Tahsilatı Merkezi aşağıdaki linkleri tıklamak suretiyle ulaşılan web sitelerinin, bu web sitelerinden ulaşılan diğer bağlantıların ve bu web sitelerinden indirilen programların bilgisayarınıza verebileceği zararlardan ve bu programların sağlayacağı güvenlik seviyesinden veya güvenliğin yetersizliğinden sorumlu tutulamaz.
  • Fatura Tahsilatı Merkezi aşağıda listelenen programlar ve türevleri ile ilgili olarak herhangi bir destek hizmeti vermemektedir.


Antivirüs Programları
İnternet üzerinden ücretsiz virüs taraması yapan siteler:
 


Bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz antivirüs programları
 


Casus Tarayıcı  Programlar
İnternet kullanım bilgilerinizi toplamak isteyen programlara karşı kullanabileceğiniz programlar.
 


Güvenlik Duvarı  Programları
Bu programlar bilgisayarınızdaki diğer programların bilginiz dışında internete girmesini engeller.
 


Bilgisayar Güvenliği Siteleri